Fundacja dla Zwierząt | www.argos.org.pl

Pomoc i współpraca

Liczymy na wsparcie finansowe działania Biura Ochrony Zwierząt, które aby działać skutecznie musi pozostawać niezależne od administracji państwowej i rynku zwierząt. Dlatego jedynym źródłem jego finansowania są dobrowolne darowizny.
Darowizny przyjmujemy na rachunek bankowy:

Fundacja dla Zwierząt ARGOS, Warszawa, ul. Garncarska 37 A
47 1240 6133 1111 0000 4808 5915

Darowizny przeznaczamy na koszty zbierania danych (same pisma do 2,5 tys. gmin to suma ok. 10.000 zł), ich opracowania, koszty pomocy prawnej, a także koszty biurowe i publikacji.

Poszukujemy kancelarii adwokackiej lub radcowskiej do obsługi postępowań karnych i administracyjnych w jakich uczestniczy Fundacja. Liczymy na działanie pro publico bono.

Poszukujemy osób do pomocy w stworzeniu serwisu informacyjnego o problemie bezdomnych zwierząt; funkcjonowaniu schronisk, wyłapywaniu i opiece w gminach. Praca polegała by na wyszukiwaniu informacji dostępnej w WWW: w serwisach i archiwach prasy lokalnej (artykuły, notki), na stronach BIP gmin (budżety, przetargi, umowy, sprawozdania), na forach dyskusyjnych (relacje) itp. źródłach. Także klasyfikowanie i opracowywanie zebranych informacji. Niezbędny swobodny dostęp do Internetu i natura cierpliwego "dłubacza".

Namawiamy do dzielenia się z nami wszelkimi informacjami dotyczącymi problemu bezdomnych zwierząt. Interesują nas zwłaszcza informacje o działalności gmin i schronisk finansowanej z publicznych pieniędzy, informacje z pierwszej ręki, udokumentowane lub możliwe do zweryfikowania, no i oczywiście nie anonimowe.