Fundacja dla Zwierząt | www.argos.org.pl

Schronisko w Dąbrówce zlikwidowane

Agencja Prasowa Polskapresse, 27.01.2008:

W dniu wczorajszym, w oparciu o art. 7 ustawy o ochronie zwierząt, po konsultacjach z prokuraturą w Wejherowie, Powiatowym Inspektoratem Weterynarii i wójtem gminy Luzino, a także w zgodzie z decyzją wlaściciela działki w Dąbrówce kolo Luzina p. Oliverem Woiwode, który upoważnil OTOZ Animalas do nieograniczonego wchodzenia na ten teren, w asyście policji OTOZ przejął opiekę nad znajdującymi sie tam 136 psami.

Widok był przerazający. Sytuacja, jaką przedstawiciele Towarzystwa zastali wykraczała poza ramy tego, co dałoby sie określic słowami. Psia tragedia. Zwierzęta były tam przetrzymywane w tragicznych warunkach: nieocieplane budy ustawione w gołym polu, wiekszość zwierząt pilnie wymagająca opieki weterynaryjnej, część w tragicznym stanie ...

Zanim zostaną przekazane w inne miejsce, zostaną objete ścisłą kwarantanną. Muszą byc zaszczepione i poddane leczeniu.

Tym psiakom brakuje dosłownie wszystkiego a potrzeb jest tak wiele, że nie sposób ich wymienić. Wyzwanie przekracza możliwości Towarzystwa, które oczywiście zrobi wszystko, aby zwierzęta otrzymaąy od losu nową szanse na lepsze zycie, ale to jednocześnie dla Animalsu wielkie wyzwanie.

Osoby chcące pomóc, o wrażliwym sercu, prosimy o przekazywanie karmy do schroniska w gdyńskim Ciapkowie. Potrzebne są budy i elementy umożliwiające zadaszenie wybiegów, a także datki pieniężne.


Relacje z ratowania zwierząt z Dąbrówki na stronach OTOZ:

  otoz.pl

  dabrowka.ciapkowo.pl